Hakkımızda

Gülay Metivier - Kurucu

Gulay MetivierGülay Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Eğitim Fakültesi Fen Bilimleri Eğitimi(Kimya) bölümünden 1985 yılında hem bolüm hem de fakülte birincisi olarak mezun olmuştur.

İlk olarak 1987 yılında yerleştiği Kanada'da Toronto Üniversitesi, Ontario Institue for Studies in Education (OISE)'de , Özel Eğitim alaninda yüksek lisans ögrencisi olarak okuduktan sonra Türkiye'ye dönmüş ve 1994 yılından itibaren Özel Marmara Eğitim Kurumlarında Fen/Kimya öğretmeni ve zümre başkanı olarak görev yapmıştır. Öğretmenliği suresince bir çok ulusal ve uluslararası eğitim projelerine öncülük etmiş, ödüller kazandırmış, çalıstığı kurumun ve kendi mesleki gelişimi için çok sayıda eğitim semineri ve konferansa katılmıştır. DHKD (Dogal Hayatı Koruma Derneği) ve TEMA vakfı gibi sivil toplum örgütleri ile çevre ile ilgili bir çok projede gönüllü olarak calışmış ve bu örgütlerle Milli Egitim Bakanlığı'nın Fen Bilgisi dersi müfredat geliştirme çalışmalarına katılmıştır. Bir çok öğrenci ve eğitmen tarafından oldukça sevilen ve sayılan bir öğretmen olarak Gülay Turkiye'de eğitim sektöründe çok geniş bir çevreye sahiptir.

2002 yılında yeniden yerleştiği ve kendisinin  ikinci vatani olarak değerlendirdiği Kanada'da kisa bir sürede öğretmenlik sertifikasını, The Ontario College of Teachers Certificate (OCT), alarak Fen ve Kimya öğretmeni olarak çalışmaya başlamıştır. Toronto ve civarında ortaokuldan üniversiteye kadar bir çok öğrenciye özel ders ve eğitim danışmanlığı hizmeti vermiştir. Son olarakda, son yıllarda gittikçe yaygınlaşan ve gereksinim duyulan "Yetişkin Eğitimi'ne ilgi duymuş ve Toronto Üniversitesi, OISE'de The Certificate in Adult Training and Development Programını  (Yetişkin Eğitim ve Geliştirme Serifika Programı)  tamamlamıştır.

Evli ve üniversite ögrencisi iki oğlu olan Gülay öğretmen, renkli ve enerjik yapısı ile arkadaş ve eğitim çevrelerinde sağlam ve güvenilir dost kişiligi ile tanınır.